3 april 2025

Op 27 maart kwamen ruim 50 HR-professionals, leidinggevenden en medewerkers uit zorg en welzijn samen tijdens de inspiratiemiddag Positief Gezond Werkgeverschap in Dockwize Vlissingen. Een middag vol inspiratie, praktijkvoorbeelden en concrete handvatten om samen te bouwen aan gezonde, toekomstbestendige werkomgevingen in Zeeland.

Een krachtige aftrap

Sabien Raams, bestuurder van Emergis, opende de middag met een oproep tot samenwerking. “Alleen samen kunnen we de uitdagingen op de arbeidsmarkt het hoofd bieden.” Daarna nam Heleen Mes ons mee in de vraag: “Wat maakt een organisatie een topwerkgever?” Haar antwoord: “medewerkers die zich gezien, gewaardeerd en gehoord voelen. En dat begint met luisteren, waardering tonen en aandacht voor ontwikkeling.”

Praktijkverhalen en workshops

Tijdens twee workshoprondes deelden vier organisaties hun aanpak:

  • SMWO deelde hoe ze Positieve Gezondheid verankeren in hun organisatie. Alle medewerkers zijn geschoold, en ze worden actief betrokken bij het creëren van een prettig werkklimaat.
  • Allévo presenteerde hun vernieuwde aanpak op het gebied van verzuim. Ze combineren duidelijke communicatie, frequent verzuimgesprekken en meer aandacht voor preventie en vitaliteit.
  • B!NC/FL!NC zette de medewerker centraal met het thema Modern Werkgeverschap: ruimte voor eigen regie, maatwerk en vertrouwen als basis voor duurzame inzetbaarheid.
  • SVRZ liet zien hoe je met Veerkrachtig Leiderschap de verbinding aangaat. Door verbindend te communiceren – met aandacht voor gevoel, behoefte en open dialoog – ontstaat een veilige en ondersteunende werkomgeving.

Samen blijven groeien

Viazorg / Deltaplan Projectleiders Valesca en Sophie sloten de middag af met een oproep: “Blijf leren, uitwisselen en groeien.” Tijdens de bijeenkomst zijn flyers en ansichtkaarten uitgedeeld om collega’s te enthousiasmeren voor deelname aan de verschillende leertrajecten. De boodschap? Samen kunnen we het verschil maken.

Benieuwd naar de sfeer? Bekijk hier de foto-impressie en wordcloud
Liever het hele verslag lezen? Klik dan hier.

Doe ook mee – sluit je aan bij een lerend netwerk of training

Wil jij aan de slag met werkplezier, vitaliteit, verzuim of leiderschap in jouw organisatie? Sluit je aan bij één van de lerende netwerken of schrijf je in voor de training: