28 oktober 2026
In Zeeland werken ruim 33.000 mensen in loondienst in zorg en welzijn. Dat is bijna één op de vijf werknemers. Hoewel het aantal professionals de afgelopen tien jaar met 20% is gegroeid, blijft het personeelstekort toenemen. Waar we in 2025 1.700 professionals tekort hadden, loopt dit naar verwachting op tot 4.000 in 2030.
Tegelijkertijd vergrijst de Zeeuwse bevolking, neemt de zorgvraag toe en wordt deze steeds complexer. Ook is ruim een kwart van de zorg- en welzijnsprofessionals 55 jaar of ouder.
De cijfers onderstrepen de noodzaak om niet alleen nieuwe professionals aan te trekken, maar ook in te zetten op behoud, anders werken en regionale samenwerking.
Benieuwd naar alle cijfers en ontwikkelingen?
Bekijk de publicatie Arbeidsmarkt in beeld
Bijeenkomst arbeidsmarktontwikkelingen
Wat betekenen deze cijfers voor jouw organisatie? En waar kunnen we als regio het verschil maken? Op maandag 30 november organiseren we een bijeenkomst voor HR-professionals in zorg en welzijn in Zeeland. We duiken in de nieuwste arbeidsmarktontwikkelingen en verkennen welke uitdagingen we gezamenlijk kunnen aanpakken.
Bas Schiebaan van Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) geeft een aanvullende blik op de cijfers en laat zien hoe arbeidsmarktdata kunnen helpen om gerichter keuzes te maken. Daarna gaan we met elkaar in gesprek over de belangrijkste uitdagingen, kansen en mogelijke vervolgstappen.
De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur bij Hof Olmenstein in Kloetinge.