Ben je geïnteresseerd in innovatieve arbeidsmarktoplossingen die écht werken? Koplopers in zorg en welzijn vertellen op 4 juni 2026 in Tilburg welke resultaten ze hebben geboekt met hun initiatieven en hoe anderen het initiatief kunnen gebruiken in hun eigen praktijk. De Koploperbijeenkomst wordt georganiseerd in samenwerking met werkgeversorganisaties in zorg en welzijn Transvorm, ViaZorg en Zorg aan Zet.
Tijdens de bijeenkomst worden nieuwe Koplopers benoemd door het ministerie van VWS. Koplopers zijn initiatieven die bijdragen aan het oplossen van actuele arbeidsmarktvraagstukken in zorg en welzijn, met merkbare resultaten en potentie voor opschaling. Er wordt bij voorkeur samengewerkt met minimaal één andere zorg- of welzijnsorganisatie, onderwijsinstelling of andere relevante partner.
Na de benoeming gaan aanwezigen met koplopers in gesprek over oplossingen, leerervaring en aanpak met als doel om initiatieven samen verder te brengen in de eigen organisatie, netwerk, regio of branche. Door samen te investeren in vernieuwende samenwerkingen dragen we bij aan een veerkrachtige en duurzame arbeidsmarkt.
Deze Koploperbijeenkomst combineren we met een interactief middagprogramma. Dit is dé plek om samen aan de slag te gaan om verandering in de eigen praktijk verder te brengen. We doen dit door een gevarieerd programma waar leren van elkaar, inspireren en samen netwerkleren centraal staan. Je kunt deze middag kiezen uit een aantal interactieve workshops. Welke dit zijn wordt op een later moment bekend gemaakt. Je hoeft je niet vooraf in te schrijven voor een workshop.
Waar en wanneer
Datum: 4 juni 2026
Locatie: Van der Valk Hotel Tilburg, Dokter Bloemen laan 8, 5022 KW Tilburg
Programma
| 9.00 uur | Inloop en ontvangst |
| 9.30 uur | Opening en welkom |
| 9.45 uur | Kennismakingsactiviteit |
| 10.05 uur | Introductie en benoeming Koplopers door VWS |
| 11.15 uur | Korte pauze |
|
11.25 uur |
Open space ronde 1, nieuwe Koplopers gaan in gesprek met deelnemers a.d.h.v. hun vraagstuk rond opschaling en/of implementatie |
| 11.50 uur |
Open space ronde 2, nieuwe Koplopers gaan in gesprek met deelnemers a.d.h.v. hun vraagstuk rond opschaling en/of implementatie |
| 12.15 uur | Inzichten en afronding ochtendprogramma |
| 12.35 uur | Doorkletslunch |
| 13.30 uur |
Interactieve sessies. Het betreft 1 ronde van 5 interactieve sessies. Aanmelden is niet nodig. |
| 15.00 uur | Plenaire afsluiting |
| 15.30 uur | Doorkletsborrel |
Nieuwe Koplopers
In aanloop naar de benoeming van koplopers op 4 juni 2026 wordt onderstaand lijstje met koplopers steeds aangevuld.
- Drempelloos functiehuis van Vivantes – Anders Kijken is Anders Doen
- BuurTalent: wijkgericht werven van talent
- Van verzuim naar inzetbaarheid: hoe GGZ NHN met data en leiderschap de arbeidsmarktdruk verlaagt
- Van klacht naar regie: VSA (vrouw specifieke aandoeningen) spreekuur
- CARAI Community: samen leren en innoveren met Data & AI in zorg en welzijn
- b!nc: samen werken aan meer vrijheid en behoud in de zorg
Aanmelden
- Startdatum
- Einddatum
- Locatie
- Van der Valk Hotel Tilburg